Заводи Коломойського працюють у збиток через новий енергоринок


Заводи Коломойського працюють у збиток через новий енергоринок

Заводи феросплавів Нікополя та Запоріжжя (НЗФ і ЗЗФ) поскаржилися на збитковість роботи через подорожчання електроенергії після запуску нової моделі ринку 1 липня.

Про це заявили керівники зазначених заводів на круглому столі про перші підсумки роботи ринку в парламентському профільному комітеті у Києві.

Як зазначив голова правління ЗЗФ Павло Кравченко, оскільки в собівартості продукції підприємства електроенергія становить близько 60%, то нові ціни на цю сировину призвели до збитків заводу приблизно в 70 млн грн на місяць, а НЗФ – у 122 млн грн.

Він додав, що навіть із новою ціною ЗЗФ із його відносно рівним графіком споживання змушений для повного задоволення потреб купувати 12% електроенергії на найдорожчому ринку.

Голова правління НЗФ Володимир Куцин стверджує, що продукція підприємства подорожчала на 75 дол/тонна, що робить його неконкурентоспроможним на світовому ринку. При збереженні такої ситуації підприємства будуть змушені зупинитися.

Керівники феросплавних заводів, які вже домоглися зупинки рішення регулятора НКРЕКП про підвищення тарифу “Укренерго” в липні в шість разів, заявили, що оскаржать і нове рішення регулятора про зниження цього тарифу на 10% у серпні.

На їхню думку, потрібно дозволити заводам укладати двосторонні договори з виробником дешевої електроенергії “Енергоатом” або встановити обмеження цін для енергоємних експортних підприємств.

Представник Президента у Кабінеті Міністрів Андрій Герус зазначив, що дозвіл подібних контрактів викличе багато пересудів.

Учасники зустрічі домовилися провести 18 липня ще одне засідання за участю НКРЕКП і Міненерговугілля, при координації голови парламентського комітету Олександра Домбровського, на якому обговорять шляхи вирішення проблеми великих споживачів електроенергії.

На думку голови комітету, потрібно оперативно вирішити найгостріші питання, а більш детально підбивати підсумки за результатами роботи ринку за місяць-два або навіть за результатами кварталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua