80
Огляд банківського сектору в ЦСЄ у 2019 році
— Особисті фінанси
- Аналітики Групи Райффайзен зазначають, що банківський сектор у Центральній та Східній Європі (ЦСЄ) наближається до рекордної прибутковості, двозначного числа доходності капіталу у Центральній Європі (ЦЄ), Південно-Східній Європі (ПСЄ) та Східній Європі (СЄ).
- Чеська Республіка і Косово, безсумнівно, найбільш прибуткові ринки; Румунія, Угорщина та Україна – найбільш цікаві ринки з позитивними змінами.
- Пул прибутку в ЦЄ/ПСЄ на рівні 13-14 млрд євро; загалом у ЦСЄ – понад 30 млрд євро у 2018 році.
- Частка непрацюючих кредитів у ЦСЄ – на рівні однозначного числа, у ЦЄ-3 (Чеська Республіка, Угорщина, Словаччина) частка NPL становить усього 3,3%; у ПСЄ – 7% і у Східній Європі – 9,3%.
- Зростаюча диференціація у регіональних стратегіях більшості міжнародних банків (за винятком Чеської Республіки та Румунії і частково Росії) на ключових ринках основних банківських груп у ЦСЄ.
- Переваги російського банківського ринку завдяки консолідації, двозначному показнику доходності капіталу, наявності іноземних банків із глибоким корінням та стабільним бізнесом у Росії.
- Ринкова частка австрійських банків у ЦСЄ вкотре наближається до рекордної позначки.
- Найвищий потенціал зростання у ПСЄ; деяке сповільнення зростання у ЦЄ, особливо у сфері роздрібного бізнесу, а також через регуляторні перепони.
- Аналітики Райффайзен підвищили прогнози зростання для Угорщини, Румунії та України; вони прогнозують значне зростання для банківських ринків Сербії, Хорватії та Росії; деяке сповільнення зростання кредитування у Чеській Республіці, Словаччині та Болгарії.
Ознайомитися з «Оглядом банківського сектору в ЦСЄ», підготовленим департаментом досліджень Райффайзен, можна на порталі Raiffeisen Research.
(До уваги: на виконання вимог законодавства, для доступу на портал потрібно зареєструватися).
Відеоінтерв’ю з автором досліджень, який підсумовує ключові меседжі «Огляду банківського сектору в ЦСЄ», доступне на блозі Discover CEE: http://www.discover-cee.com/cee-banking-sector-report-2019/
Для отримання подальшої інформації звертайтеся до Інгрід Кренн-Діц (Ingrid Krenn-Ditz +43-1-71 707-6055, ingrid.krenn-ditz@rbinternational.com) або Андреаса Екер-Накамури (Andreas Ecker-Nakamura +43-1-71 707-2222, andreas.ecker@rbinternational.com)
За матеріалами: Райффайзен Банк
Поділитися новиною