Топ-13 найнадійніших банків України за версією YouControl (інфографіка)


Топ-13 найнадійніших банків України за версією YouControl (інфографіка)

Завдяки інструменту для перевірки надійності банків FinScore, із 76 працюючих банків України було визначено топ найбільш надійних, куди у першому кварталі 2019 року потрапило 13 фінансових установ.

Про це повідомляє YouControl, який і розробив інструмент для перевірки надійності банків.

Так, до переліку банків, які отримали найвищий показник фінансової стійкості, увійшли: СЕБ Корпоративный Банк, ІНГ Банк, Сітібанк, Правекс Банк, Ідея Банк, Дойче Банк ДБУ, Райффайзен Банк, ПриватБанк, Прокредит Банк, Креді Агріколь Банк, Піреус Банк МКБ, ОТП Банк, Укрсиббанк.


Інфографіка: YouControl

“Те, що банк фінансово стійкий, не завжди означає, що він має найбільші показники за активами (залученими коштами, розміщеними та використаними з метою отримання прибутку і підтримання ліквідності), кредитами та депозитами”, – зазначили у YouControl.

Наприклад, СЕБ банк за рівнем ринкової потужності отримав оцінку С (градація йде від найвищого показника А до найнижчого D).

“Цей банк має лише по 0,1% активів, кредитів та депозитів у цілому в банківській системі. Однак це не завадило йому стабільно працювати та бути надійним”, – зазначили в YouControl.

Водночас ПриватБанк, який теж потрапив у Топ, очікувано має показник MarketScore – А.

“Він володіє 21% від всіх активів банківської системи, 9,6% кредитів та 23% депозитів. А загалом більше 3% за всіма цими показниками отримали, крім “Привату”, лише Райффайзен Банк Аваль та Укрсиббанк”, – зазначили експерти.

Загалом стан банківського ринку наразі оцінюється як задовільний.

“Рівень капіталізації банків, котрі пройшли системну кризу, значно підвищився. Банки за підсумками регулярного стрес-тестування і оцінки якості активів продовжують нарощувати захисний буфер на випадок майбутніх криз”, – зазначили у YouControl.

Також експерти додали, що, починаючи з 2018 року, банківський сектор фіксує історичні рекорди з прибутковості.

“Цьому сприяє не лише жорстка монетарна політика НБУ і високі процентні ставки, а й більш зважена кредитна політика самих банків”, – пояснили в YouControl.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua