Вчені створили речовину, яка порушує закони хімії


Вчені створили речовину, яка порушує закони хімії

Дослідники з Росії, Німеччини і Швеції спільно довели можливість існування речовин, нереальних з точки зору звичного розуміння законів хімії.

Авторам нової роботи вдалося змінити кристалічну решітку однієї зі сполук берилію, пише Популярна Механіка.

Піддавши сполуку берилію впливу тиску, який в сотні тисяч разів перевищує атмосферний, дослідники добилися перетворення кристалічної структури матеріалу до п’яти-і шести атомів кисню навколо атома берилію, хоча раніше вважалося, що максимально можливе число не перевищує чотирьох.

«Ми працювали з херлбутитом – однією з форм сполуки берилію з хімічною формулою CaBe2P2O8. У класичних умовах він має тетраедральную структуру – берилій формує чотиригранні піраміди з атомами кисню, і донедавна вважалося, що це максимально можлива координація берилію. Однак наші колеги з Німеччини провели експеримент, в результаті якого з’ясувалося, що кристалічна структура може перебудовуватися», – розповідає один з авторів дослідження, професор Ігор Абрикосов.

Як пояснив учений, в ході експерименту матеріал помістили в алмазне ковадло, де він піддавався впливу надвисоких тисків. Так, при тиску в 17 ГПа (170 тисяч земних атмосфер) відбулося збільшення числа атомів кисню, що оточують берилій, до п’яти, а при тиску в 80 ГПа (800 тисяч земних атмосфер) кристал перебудовувався так, що це число зросло до шести.

Теоретичне моделювання результатів експерименту було проведено вченими НДТУ МІСіС в рекордно короткі терміни – всього за один місяць.

Для розв’язання рівняння Дірака, яке описує стан електронів у речовині, з заданими перемінними була задіяна вся обчислювальна потужність суперкомп’ютерного кластеру лабораторії. Результати обчислень майже повністю збіглися з результатами експерименту – відмінності мінімальні й перебувають в допустимих рамках похибки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua