Україна мала повернути техогляд легковиків ще в 2017 році - МВС


Україна мала повернути техогляд легковиків ще в 2017 році - МВС

Україна, згідно з Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, мала повернути техогляд для легкових автомобілів ще в 2017 році.

Про це заявив начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій.

Він нагадав, що до 2008 року техогляд проводився на технічних станціях Державтоінспекції, але був формальним, оскільки більшість водіїв просто купували талони проходження ТО. Після 2008 року функція техогляду була передана суб’єктам підприємницької діяльності, але талони техогляду так само продовжували видавати в Державтоінспекції і так само їх продовжували купувати без фактичного проходження ТО, підкреслив Криклій.

За його словами, в 2011 році техогляд для некомерційного легкового транспорту взагалі було скасовано, і ця норма діє досі, однак Україна взяла на себе зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС відновити техогляд, і це мало статися ще в 2017 році.

Криклій зауважив, що три спроби повернути техогляд для некомерційного транспорту були провалені, оскільки відповідні законопроекти не були підтримані у Верховній Раді. Зараз Міністерство інфраструктури запропонувало четвертий, з яким можна ознайомитися на сайті міністерства.

Коментуючи позицію МВС з цього питання, Криклій зазначив, що Україні доведеться повернути обов’язковий техогляд, оскільки це міжнародне зобов’язання нашої держави.

Однак, на його переконання, це повернення має бути не одномоментним, а поетапним.

“Що стосується перспектив повернення техогляду, то необхідно спочатку зрозуміти, в якому складі будуть новий парламент, коаліція, уряд. Також мають бути враховані нюанси, зокрема, щоб це не стало болючим питанням для власників. Наприклад, можна впроваджувати техогляд поетапно протягом 5 років, почати з автовласників, які переобладнали свої авто на газ – поєднуючи переобладнання з проведенням ТО”, – сказав Криклій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВС України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua