Apple купила стартап Drive.ai з розробки автомобілів з автопілотами


Apple купила стартап Drive.ai з розробки автомобілів з автопілотами

У вівторок Apple підтвердила чутки про наміри компанії купити стартап Drive.ai з розробки самокерованих автомобілів. Тим самим Apple знову заявила про себе як про компанію, яка ставить перед собою мету вивести на дороги машини з автопілотами.

Сума угоди традиційно не розголошується. За деякими оцінками, ринкова вартість Drive.ai могла досягати $200 млн. Востаннє стартап в черговій серії збору коштів отримав від інвесторів $77 млн. Водночас молода компанія мала труднощі з фінансуванням проекту. Так, у виданні San Francisco Chronicle оприлюднено повідомлення Drive.ai регулятору в Каліфорнії про заплановане закриття компанії і про звільнення 90 співробітників. Це може означати, що Apple отримала права на розробки Drive.ai за ціною боргів компанії.

Цікаво, що Drive.ai працювала спільно з владою міста Арлінгтон в штаті Техас над проектом з човникової доставки пасажирів автономними автомобілями. Це означає, що стартап має серйозні напрацювання, а також штат досвідчених інженерів. Оскільки разом з активами Drive.ai у вигляді розробок і автомобілів в компанію Apple на роботу перейшли десятки інженерів стартапу, купертинівці почнуть далеко не з нуля.

Втім, в самій Apple теж займаються машинами з автопілотами. Наприкінці минулого року, наприклад, компанія вивела на дороги Каліфорнії самокеровані позашляховики Lexus з живими водіями для контролю автопілотів. Правда, в січні Apple звільнила близько 200 співробітників проекту «Titan», який джерела асоціюють з проектом самокерованих машин компанії. Очевидно, що керівництво Apple щось не влаштувало в ході робіт, раз компанія продовжила працювати над проектом, але вже з підключенням до розробок команди Drive.ai.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua