Мораторій на землю обійшовся Україні за рік в $22 млрд


Мораторій на землю обійшовся Україні за рік в $22 млрд

Внаслідок заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році ВВП України втратив $22,5 млрд, що на 17% вище його фактичного рівня, підрахували в матеріалі для «Економічної правди» представники Київської школи економіки.

Проаналізувавши вплив земельного мораторію, економісти також дійшли висновку, що цю заборону слід розглядати як «значний структурний перелом», який суттєво вдарив по аграрному сектору країни, витіснивши його на істотно нижчий рівень розвитку. За підрахунками експертів, торік сільське господарство нашої країни могло б згенерувати близько $35,8 млрд доданої вартості замість фактичних $13,3 млрд.

У своєму аналізі економісти намагалися отримати «чистий» вплив мораторію, враховуючи групу чинників, які могли б впливати на продуктивність у секторі. Наприклад, брали до уваги пільгове оподаткування, інтеграцію з СОТ і Євросоюзом, макроекономічну ситуацію, вплив аграрної політики, фінансову кризу 2008 року, анексію Криму та ін.

Нагадаємо, що заборону на купівлю-продаж сільськогосподарських земель з 2001 року в Україні продовжували вже десять разів. Мораторій стосується 66% території країни. 7 лютого знову набрав чинності закон про його продовження до 1 січня 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua