Зростання української економіки сприятиме зменшенню її тіньового сектору - Данилишин


Зростання української економіки сприятиме зменшенню її тіньового сектору - Данилишин

Якщо в Україні будуть забезпечені стабільні темпи економічного зростання, рівень тіньової економіки буде поступово знижуватися.

Про це заявив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Читайте також: В Нацбанку назвали причини уповільнення зростання економіки у 2019 році

“Що є причинами досить високого рівня тіньової економіки в нашій країні? Корупція, надмірне державне регулювання у сфері дозвільної діяльності, високі податки, від яких бізнес прагне «піти в тінь», велике податкове і інше навантаження на оплату праці, що підштовхує бізнес виплачувати зарплати в конвертах… Якщо ми зможемо забезпечити стабільні темпи економічного зростання, то рівень тіньової економіки в Україні буде поступово знижуватися”, – написав Данилишин.

Він нагадав, що у 2018 році в Україні зафіксовано найнижчий рівень тіньової економіки за останні 11 років – 30% від ВВП, що на 10 відсоткових пунктів нижче, ніж у 2015 році.

“Як показує практика вже майже 28 років незалежності України, економічна динаміка у нас — функція від ситуації на світових ринках сировини і напівфабрикатів. Тому рецепт для забезпечення стабільних темпів зростання — щонайшвидше збільшення виробництва в Україні продукції з високою доданою вартістю, високотехнологічних та інноваційних товарів”, – впевнений голова Ради НБУ.

Також він наголосив, що готівка в тіньовому обігу поза банківською системою підживлює функціонування тіньової економіки.

“Тому заходи, які вживав Нацбанк щодо зниження дозволеної норми розрахунків готівкою, зробили свій внесок у зменшення рівня тіньової економіки в нашій країні”, – підкреслив Данилишин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua