У Росії збанкрутували 3 тисячі компаній


У Росії збанкрутували 3 тисячі компаній

Кількість російських компаній, які визнали себе неплатоспроможними, знову почала зростати в першому кварталі, а за окремими галузями наблизилася до максимумів, показаним на піку кризи в 2015 році.

Про це повідомляє Finanz.

За січень-березень банкрутами визнали себе 2927 юридичних осіб. Це на 403 компанії, або 15,9% більше, ніж за той самий період минулого року.

Найгірший стан справ в секторі комерційних послуг, який більше за інших зав’язаний на кінцевий попит споживачів. За підсумками кварталу 572 компанії галузі стали банкрутами, повторивши історичний рекорд початку 2015 року.

Кількість банкрутств в будівництві зросла на 35% рік до року – неплатоспроможними визнали себе 587 підприємств (проти 434 рік тому).

У машинобудуванні рівень банкрутств для першого кварталу взагалі став рекордним з 2010 року, випливає з даних ЦМАКП, 82 юрособи пішли з ринку проти 38 рік тому.

На думку Юлії Литовцевої, партнера “Пепеляєв Груп”, систематичне зростання кількості банкрутств відображає стагнацію і кризу неплатежів.

«Банки, відчуваючи проблеми з ліквідністю, все активніше використовують банкрутство для повернення коштів неплатників», – зазначає експерт.

Ще одна причина зростання – відкладений ефект зачистки банківського сектору, зазначає партнер BGP Litigation Сергій Лісін. Після кожної санації або відкликання ліцензії, за його словами, відбувається 50-100 нових корпоративних банкрутств.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua