Україна поступово втрачає економічний зв'язок з Росією - Нацбанк


Україна поступово втрачає економічний зв'язок з Росією - Нацбанк

Економічний вплив Росії на економіку України поступово зменшується, зокрема через зменшення обсягів двосторонньої торгівлі.

Такі дані наводить Національний банк України у Звіті про фінансову стабільність за червень 2019 року.

Читайте також: НБУ назвав два ключові ризики для України

«Росія зберігає активність у протистоянні з Україною, однак поступово втрачає економічний зв’язок із нею. З 1 червня РФ заборонила експорт до України нафти, вугілля та нафтопродуктів. Також перелік заборонених до імпорту в Росію українських товарів розширено продукцією машинобудування, металообробки та легкої промисловості на 250 млн доларів на рік. Це безпосередній, хоч і керований, ризик для економіки України», — йдеться у звіті Нацбанку.

Там відзначають, що поки Росія не вдається до значної ескалації військових дій на Донбасі, а протистояння між державами переноситься у площину міжнародних судів, зокрема трибуналу з морського права ООН, арбітражів щодо експропріації активів українських компаній у Криму та «газових» арбітражів між Нафтогазом та Газпромом.

Також у Нацбанку дали оцінку майбутньому продовженню транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. Так, НБУ вважає, що через труднощі у будівництві Газпромом «Північного потоку-2» та «Турецького потоку», Росія буде вимушена укласти договір про транзит газу через Україну до ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua