НБУ назвав два ключові ризики для України


НБУ назвав два ключові ризики для України

Національний банк визначив ключові ризики для фінансової стабільності, а також ключові макроекономічні ризики для України.

Про це свідчить “Звіт про фінансову стабільність” НБУ.

Читайте також: Нацбанк може посилити вимоги до капіталу українських банків

Як наголошується в звіті, на сьогодні ключовий ризик для фінансової стабільності – несприятливий для держави розвиток подій навколо ПриватБанку. Так, протягом квітня-травня суди ухвалили низку рішень, що ставлять під сумнів законність і доцільність націоналізації “ПриватБанку” в грудні 2016 року. Ці рішення зараз оскаржуються в апеляції.

НБУ спільно з Міністерством фінансів і ФГВФО готує план дій на випадок будь-якого розвитку подій для держави. НБУ і партнери будуть керуватися в своїх діях міркуваннями збереження фінансової стабільності і захисту прав вкладників банку”, – говориться в документі.

У НБУ відзначають, ключовим макроекономічним ризиком для фінансової стабільності є пауза у співпраці між Україною і МВФ, яка здорожує рефінансування державного боргу, зокрема на міжнародних ринках приватного капіталу.

“Доступ до них зараз критично необхідний, адже Україна проходить період пікових виплат за зовнішнім боргом. Завершення виборчого циклу дозволить найближчими місяцями переглянути поточну програму співпраці з МВФ або почати нову”, – додали в НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua