Дизельний скандал: до позову проти Volkswagen долучилися 420 тисяч осіб


Дизельний скандал: до позову проти Volkswagen долучилися 420 тисяч осіб

До колективного позову проти Volkswagen через “дизельний скандал” долучилися 420 тисяч людей.

Про це у суботу, 15 червня, виданню Rheinische Post повідомив голова Федерального об’єднання центрів захисту прав споживачів (VZBV) Клаус Мюллер (Klaus Müller) з посиланням на дані міністерства юстиції ФРН.

Клаус Мюллер закликав VW вступити до переговорів з VZBV, яке представляє інтереси усіх клієнтів концерну, щодо врегулювання суперечки мирним шляхом.

“Якщо б Volkswagen був достатньо розумним, щоб вступити в переговори з нами щодо врегулювання, все могло б бути зроблено швидко”, – наголосив він. В іншому випадку судова справа може тривати роками, що не є в інтересах автомобільного концерну.

Голова VZBV також зазначив, що Volkswagen міг би зробити своїм клієнтам, що постраждали, хорошу пропозицію. Він послався на рішення Вищого регіонального суду Кобленца, де минулого тижня позивач у справі проти VW отримав компенсацію розміром 26 тисяч євро.

Зазначається, що можливість пред’явлення колективного позову, про який ідеться, запроваджена в німецькому цивільному праві з 1 листопада 2018 року з огляду на дію в ЄС з 2013 року європейських принципів захисту прав споживачів, відомих як New Deal for Consumers.

Приводом для запровадження в законодавство Німеччини можливості колективного позову став “дизельний скандал” 2015 року. Тодішнє керівництво міністерства захисту прав споживачів пояснювало, що людям необхідно надати можливість без великих витрат на правові послуги отримати захист своїх прав щодо діяльності концерну VW. Дата набуття законом чинності була пов’язана з тим, що до 1 січня 2019 року спливав трирічний термін позовної давності для вирішення питань з концерном у судовому порядку. У вересні 2018 року VZBV та Загальний німецький клуб автомобілістів (ADAC) заявили, що спільно пред’являть відповідний колективний позов до VW.

Нагадаємо, як встановило розслідування у США, компанія VW у 2006 році почала розробку нового дизельного двигуна, який мав відповідати жорстким екологічним вимогам, що набули чинності у США у 2007 році. Топ-менеджмент автоконцерну анонсував виробництво “чистого дизеля”, однак у ході розробки стало зрозуміло, що це неможливо.

Зрештою, інженери VW створили програмне забезпечення, яке розпізнавало режим роботи автомобіля: тестовий на час перевірки на відповідність екологічним стандартам або реальний на час використання на дорозі. В залежності від цього регулювалась система керування викидами. Під час атестації автомобілі відповідали стандартам США, а насправді рівень викидів міг перевищувати їх у 40 разів. Наслідки “дизельного скандалу” торкнулись практично усіх, хто купував дизельні автомобілі від VW.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua