Побудовано перше в світі сховище енергії в каменях


Побудовано перше в світі сховище енергії в каменях

Церемонія введення в експлуатацію станції відбулася в Альтенвердері, одному з районів Гамбурга. Головний плюс технології – її неймовірно низька ціна. Коли станція підтвердить свою ефективність, її масштабують і почнуть застосовувати в комерційних системах.

Створена Siemens теплова батарея запасає енергію в 1000 тонн вулканічної породи. Вона живиться електроенергією, перетвореною в гаряче повітря методом нагріву опором, який піднімає температуру каменів до 750 °C. Коли попит досягає пікових параметрів, включається парова турбіна, і запасене енергія надходить у мережу.

«Ласкаво просимо в новий кам’яний вік», – свідчить напис на корпусі установки. Пілотна електротермічна станція здатна зберегти до 130 МВт*год теплової енергії на тиждень. Ємність системи залишається незмінною під час всього життєвого циклу. Завдання цієї пілотної станції – зібрати докази можливості роботи такої системи разом з енергомережею і всебічно протестувати її. У Гамбурзі установка буде запасати надлишкову енергію місцевої вітрової електростанції.

Наступний етап – використання таких сховищ в комерційних проектах і підвищення їх ємності і потужності до декількох гігават на годину. Приблизно один ГВт*год споживають в день 50 000 домогосподарств.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua