2376
ФГВФО дав поради, як заощадити на відпустку
— Особисті фінанси
Щоб наступна відпустка не стала причиною спустошення особистого гаманця людини, її планування треба починати одразу після закінчення попередньої.
Про це заявила завідувач сектору фінансової грамотності відділу зв’язків з громадськістю та фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів Олеся Шніцер, повідомляє прес-служба ФГВФО.
“Правильне планування відпустки, в першу чергу, витрат не дозволить залишитися під кінець відпочинку з пустим гаманцем”, – ідеться в повідомленні.
Заощадити гроші на відпочинок можна у два способи:
1. Постійно протягом щонайменше піврічного періоду відкладати з постійного щомісячного доходу 5-10%. Вже в межах відкладеної суми можна планувати відпочинок.
2. Обрати спосіб відпочинку та розділити його вартість на кількість місяців до бажаної дати поїздки і відкладати щомісяця отриману суму.
2. Обрати спосіб відпочинку та розділити його вартість на кількість місяців до бажаної дати поїздки і відкладати щомісяця отриману суму.
“Планово відкладати 5-10% на відпочинок без значного навантаження на бюджет можна, скоротивши емоційні витрати та імпульсивні покупки, наприклад, коли покупка здійснюється не через потребу у товарі, а через наявність знижки на нього”, – прокоментувала Олеся Шніцер.
Також важливо враховувати наступне:
- Плануючи витрати, окрім вартості туру, переїзду та проживання, потрібно запланувати кошти на екскурсії, подарунки та сувеніри.
- У поїздку з собою варто брати як банківські картки, так і готівку. Готівка дозволить уникнути непередбачуваних проблем, спричинених раптовим блокуванням картки, відсутністю банкомату чи терміналу для розрахунку, наприклад, в магазині чи закладі харчування.
Найкращі кредитні картки для мандрівників
Структура власного бюджету має бути такою:
- близько 60% – поточні витрати,
- інші гроші мають у рівних частинах спрямовуватися на заощадження, відпочинок та дозвілля, фонд непередбачуваних витрат та на крупні покупки чи витрати.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною