Більшість економістів упевнені, що наступним кроком ФРС буде зниження ставки


Більшість економістів упевнені, що наступним кроком ФРС буде зниження ставки

Понад 75% економістів, опитаних The Wall Street Journal, очікують, що наступним кроком Федеральної резервної системи (ФРС) буде зниження базової процентної ставки, причому більшість з них чекають цього кроку до осені поточного року.

В ході попереднього опитування, що проводилося в травні, приблизно половина респондентів заявила, що очікує від Федрезерву зниження ставки.

Лише двоє з 46 економістів, які прогнозують зменшення ставки американським центробанком, очікують, що це відбудеться на найближчому засіданні ФРС, яке пройде 18-19 червня. Близько 40% з них вважає, що Федрезерв зробить цей крок в липні, 30% чекають його в вересні.

ФРС зберегла процентну ставку по федеральних кредитних коштах (federal funds rate) в діапазоні від 2,25% до 2,5% річних за підсумками травневого засідання.

На думку економіста AC Cutts & Associates Емі Крю Каттс, Федрезерв буде зберігати ставку незмінною до вересня, а потім знизить її на чверть процентного пункту, щоб “дати сигнал про готовність і бажання центробанку діяти”.

Грегорі Дако, який відповідає за США в Oxford Economics, дотримується такого ж прогнозу. Незважаючи на те, що американська економіка перебуває в хорошому стані, побоювання, пов’язані з погіршенням ситуації у світовій промисловості, на американському ринку житла, а також з можливими наслідками торгових конфліктів, говорять на користь зниження ставки Федрезерву восени цього року, каже експерт.

Консенсус-прогноз аналітиків, опитаних WSJ, передбачає зниження базової ставки до 2,12% до кінця 2019 року і до 1,96% до кінця 2020 року. Таким чином, в середньому вони очікують лише одного зменшення ставки як в цьому, так і в наступному році.

“Чим довше ФРС чекає, тим істотніше їй доведеться знизити ставку”, – зазначає економіст Robert Fry Economics LLC Роберт Фрай. Він вважає, що американський ЦБ зменшить ставку двічі цього року і не змінюватиме її в 2020 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua