Експерти дали прогнози щодо нового розміщення євробондів Мінфіном


Експерти дали прогнози щодо нового розміщення євробондів Мінфіном

Міністерство фінансів України в ході майбутнього розміщення семирічних євробондів може залучити кошти на зовнішньому ринку з прибутковістю 6-7% річних, вважають опитані експерти.

Зокрема, керівник підрозділу з корпоративного аналізу ICU Олександр Мартиненко зазначив, що очікування подальшого пом’якшення монетарної політики ФРС США та інших провідних центробанків світу викликали ралі на фінансових ринках минулого тижня.

Читайте також: Маркарова підтвердила намір випустити євробонди

«Оптимістичні настрої інвесторів також допомогли істотно знизитися доходностям українських єврооблігацій. Мінфін своєчасно відреагував на відкрите «вікно» для залучення зовнішніх коштів. У поєднанні з ситуативно низькими дохідностями на ринку, випуск боргових інструментів в євро може дати вартість на рівні 6-6,5% і економію в 2 процентні пункти в порівнянні з доларовими випуском», – прогнозує експерт.

За його словами, додаткові вигоди від випуску боргових інструментів в євро – це розширення бази інвесторів та диверсифікація боргового портфеля, який зараз на 42% номіновано в доларах США і лише на 9% – в євро.

«Це також виглядає логічно з точки зору зовнішньоторговельних відносин, де ЄС є головним партнером України, і розрахунки в євро становлять 30-40% від загального обороту», – додав експерт.

Спеціаліст Dragon Capital Сергій Фурса прогнозує, що Мінфін в ході майбутнього розміщення євробондів може залучити на зовнішньому ринку близько 750 млн євро за ставкою від 6,5 до 7 річних.

«Це папери в євро, за якими потенційний попит нижчий, ніж за доларовими, і обмежене число інвесторів. Але так можна розширити коло інвесторів. Плюс, політичний момент – ставка нижча, ніж за запозиченнями в доларах», – пояснив експерт.

За його словами, залучені кошти будуть спрямовані на фінансування дефіциту держбюджету. Фурса прогнозує, що до кінця року можливий ще один вихід Мінфіну на ринок зовнішніх запозичень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua