Україна використовує в чотири рази більше енергії, ніж в середньому по ЄС


Україна використовує в чотири рази більше енергії, ніж в середньому по ЄС

Обсяг енергії, яка використовується в Україні для виробництва одиниці товарів і послуг (тобто на одиницю ВВП), майже в чотири рази перевищує середній показник для країн Євросоюзу. Для того, щоб підняти економіку країни, слід почати реформу енергоефективності в ЖКГ.

Про це повідомляє прес-центр Кабміну з посиланням на статтю міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка.

Читайте також: Зубко назвав терміни встановлення лічильників тепла у всіх будинках України

“Обсяг спалювання енергоносіїв в Україні такий самий, як у Франції чи Німеччині. Але ми не будуємо Airbus, як у Франції, або мерседеси, як в Німеччині. І хоча після 2014 року Україна істотно скоротила обсяг споживання газу (у 2012 році він становив 49,6 млрд м3, а в 2018 – 32,3 млрд м3), її економіка перебуває на катастрофічно неконкурентоспроможному рівні енергоспоживання в Європі”, – підкреслив Зубко.

За його словами, за останній час великі промислові компанії України стали значно більше приділяти уваги підвищенню енергоефективності виробництва, впроваджуючи інноваційні технології для зниження обсягів споживання енергії в умовах її нестачі.

Але є ще один важливий шлях вирішення проблеми енергоефективності – підвищення розумного споживання ресурсів в житловому секторі. ЖКГ – друга за енергоємністю галузь в Україні (після металургії, машинобудування, хімії, нафтохімії). Її потенціал в плані ефективного споживання ресурсів становить, за оцінками фахівців, приблизно 40% від потреби всієї країни.

“На цьому напрямку і було вирішено зосередити зусилля, почавши реформу енергоефективності в ЖКГ. Ключове питання полягав в тому, як колосальні ресурси, які витрачаються на підтримку неефективної системи, втілити в джерело для фінансування енергоощадних програм. Адже ці гроші все одно витрачаються: або людьми, які платять за комунальні послуги, або державою, яке виділяє субсидії”, – зазначив міністр.

Його ідея полягає в тому, щоб, проінвестувавши один раз в енергоефективність, покласти край зайвій розтраті енергоресурсів. Інвестування в енергоефективність дорівнює інвестуванням в економіку і в майбутнє.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua