Експерт повідомив, навіщо Україні планувати бюджет відразу на три роки


Експерт повідомив, навіщо Україні планувати бюджет відразу на три роки

В Україні в 2019 році вперше підготували трирічну Бюджетну декларацію. Раніше таке планування виконувалося лише на рік, і новий підхід виправданий, розповів фінансовий експерт, голова інвестиційної групи “Універ” Тарас Козак.

“Перехід на трирічне бюджетне планування – безумовно, позитивне і дуже важливе нововведення. Чому це важливо? Є великі проекти, які реалізуються не один рік. Наприклад, будівництво мосту. Раніше суми на такі проекти закладалися в бюджеті на кожен рік окремо. І при голосуванні депутати могли викинути цей рядок бюджету, тобто проект заморожувався. Крім того, в кінці року неосвоєні бюджетні гроші “згорали”. При середньостроковому плануванні можна гарантовано передбачити суми відразу на кілька років. до того ж кошти з одного року можуть переноситися на наступний, а не “згорати”, – сказав Козак.

Як повідомляли в Мінфіні, цей документ буде містити “стелі”, або граничні показники видатків на наступні три роки.

Бюджетна декларація – це стратегічний документ, який визначає основні параметри державного бюджету та напрямки бюджетної політики на наступний рік. У декларації також зазначаються макропоказники, на яких планується розрахувати бюджет. Макропрогноз готує Мінекономрозвитку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua