Мінекономрозвитку пропонує підвищити мінімальні ціни на алкоголь


Мінекономрозвитку пропонує підвищити мінімальні ціни на алкоголь

Підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 10,7%; віскі, ром і джин – на 7,3%; коньяк – на 9,1-9,5% і вина – на 7,4-10,2% пропонує Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

“З моменту перегляду мінімальних цін відбулося зростання складових цін, зокрема: спирту (дані ДП “Укрспирт”: середньозважена ціна у вересні 2018 року становила 311,07 грн/дал, прогнозна ціна на 2019 рік – 335,92 грн/дал, підвищення на 8%), тари, комплектуючих, енергоносіїв, мінімальна і середня заробітна плата працівників підприємств у цій сфері підвищилася відповідно на 11% і 25% (дані асоціації “Укргорілка”). Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв і потребує коректування”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови, оприлюдненого на сайті МЕРТ.

У документі зазначається, що 27 травня 2019 року на нараді під керівництвом першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва за участю суб’єктів ринку алкогольних напоїв і їх об’єднань відбулося відкрите обговорення питання коректування цін на алкогольні напої.

Передбачений проектом постанови розмір мінімальних цін на алкогольні напої визначено за плановими показниками 2019 року.

МЕРТ нагадує, востаннє мінімальні ціни на алкоголь були підвищені в вересні 2018 року (постанова Кабінету Міністрів України №748 від 05.09.2018) і їх рівень визначався за плановими показниками на 2018 рік).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua