За рік світовий автопром збільшив інвестиції в електрокари вдвічі


За рік світовий автопром збільшив інвестиції в електрокари вдвічі

Світовий автопром за рік подвоїв інвестиції у випуск електромобілів, а капіталовкладення у випуск авто з двигунами внутрішнього згоряння стрімко скорочуються.

Про це з посиланням на дослідження Ernst & Young пише Deutsche Welle.

Читайте також: У Європі середня ціна за компакткари збільшиться на 2 тис. євро

Автори дослідження проаналізували опубліковані дані 16 найбільших світових автовиробників (крім китайських).

Згідно з дослідженням, в 2018 році автовиробники трьох континентів оголосили в усьому світі про початок 118 інвестиційних проектів в традиційному автобудуванні на загальну суму 22,4 млрд євро. Це на 16% менше, ніж роком раніше.

Водночас капіталовкладення в створення нових і розширення існуючих потужностей для випуску електромобілів фактично подвоїлися: вони зросли на 97 відсотків, до 8,4 млрд євро. Їх направили на 26 проектів. У цю суму не включили витрати на наукові дослідження та конструкторські розробки.

Для порівняння: в 2015 і 2016 роках, за даними EY, інвестиції у випуск автомобілів з електричною тягою становили всього по одному мільярду євро. Причому мова йшла тоді, відповідно, про два і три проекти.

Найбільш активно в 2015-2018 роках в розвиток електромобільності вкладався німецький автопром. Він виділив за чотири роки 11,07 мільярда євро на 29 проектів. Друге місце з великим відривом посідають французькі автовиробники (1,28 млрд), потім японські (862 млн), південнокорейські (848 млн) і американські (632 млн).

Однак головним одержувачем інвестицій стала не Німеччина, а Китай. У Китаї 16 західних і азіатських автомобільних компаній вклали в розвиток електромобілів в 2015-2018 роках в цілому 6,13 млрд євро.

До Німеччини було направлено інвестиції на 4,37 млрд євро, потім йдуть Франція (1.61 млрд), США (1,11 млрд) й Індія (848 млн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua