Рада ухвалила закон про ТСК з процедурою імпічменту президенту


Рада ухвалила закон про ТСК з процедурою імпічменту президенту

Після того як Верховна Рада відмовилася розглядати президентський законопроект про імпічмент, сьогодні народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект №1098 про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії парламенту (ТСК).

Автори документа зазначали, що прийняття цього закону було зумовлено ​​необхідністю усунення прогалини в чинному законодавстві, що регулює правові та організаційні засади процедури усунення президента України з поста в порядку імпічменту.

Зазначається, що до сьогоднішнього дня законом були врегульовані процедурні питання створення і ліквідації тимчасових слідчих комісій, але межі та обсяги повноважень зазначеної комісії ні Конституцією, ні Регламентом парламенту не були визначені.

Відповідно до ст. 111 Конституції процедуру імпічменту ініціює парламент, справа про імпічмент розслідується ТСК, а усунення президента України в порядку імпічменту можливе тільки за рішенням Верховної Ради. Таким чином, процедура імпічменту є виключно парламентською процедурою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua