0 800 307 555
0 800 307 555

ПриватБанк звинувачує екс-власників у відмиванні $470 мільярдів - Atlantic Council


ПриватБанк звинувачує екс-власників у відмиванні $470 мільярдів - Atlantic Council

Аналітичний центр Atlantic Council оприлюднив деталі позову, поданого 21 травня ПриватБанком в Канцелярський суд штату Делавер.

Про це йдеться у матеріалі старшого аналітика Atlantic Council Андерса Аслунда.

Як зазначається у публікації, 21 травня націоналізований український ПриватБанк подав цивільний позов проти своїх попередніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова в американському штаті Делавер. Троє співобвинувачених – громадяни США, які мешкають в Майямі, і дев’ятнадцять анонімних компаній.

Відповідачів звинувачують “у сотнях мільйонів доларів збитків, що виникли у зв’язку з… незаконним збагаченням, за шахрайські перекази за законами штату (включаючи Делавер і Огайо), в порушеннях статуту Огайо (закон про “Про корумповані і такі, що знаходяться під впливом рекетирів організації”), і в результаті цивільної змови (стор. 2 позовної заяви)”, йдеться у публікації Atlantic Council.

Як наголошується, найбільш вражаючою є інформація про те, що “з 2006 по грудень 2016 року загальний рух грошових коштів (кредитів) на відмивання коштів (кінцевих бенефіціарів) в ПриватБанку на Кіпрі сягнув $470 млрд, що приблизно вдвічі перевищує валовий внутрішній продукт Кіпру за той же період” (стор. 78).

Якщо така сума буде доведена в суді, то це буде найбільший кейс з відмивання брудних грошей, який вчинено однією групою осіб, вважають аналітики центру.

Це цивільний позов, тому юристи ПриватБанку надали суду всі матеріали. Однак звинувачення мають суто кримінальний характер. ПриватБанк виконав по суті детективну роботу з дослідження великомасштабного відмивання грошей в США, яке налічує 104 сторінки. Цей випадок показує, як нібито відбувається відмивання українських грошей в США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua