В Італії хочуть запустити нову валюту - альтернативу євро


В Італії хочуть запустити нову валюту - альтернативу євро

Італійський парламент схвалив проект розробки нової «валюти», яку будуть використовувати нарівні з євро. Йдеться про випуск короткострокових держоблігацій, якими місцевий уряд має намір розраховуватися з кредиторами і постачальниками.

Про це повідомляє Le Figaro.

Ними також можна буде платити податки і купувати у держави товари і послуги.

Італійський уряд може надрукувати таких облігацій вартістю в кілька мільйонів євро.

Прихильники цієї ідеї впевнені, що це «хід конем», який дозволить в кінцевому підсумку розв’язати складну проблему багаторічних боргів.

В Le Figaro уточнюють, що італійські парламентарії проголосували за цим проектом якраз в той момент, коли Брюссель пригрозив Риму штрафом. 29 травня Єврокомісія відправила італійському уряду лист, в якому попросила пояснити недостатній прогрес у скороченні державних витрат, адже цьогоріч борг країни може збільшитися до 133,7%. Якщо італійці не знайдуть переконливих пояснень цьому, то їм може загрожувати штраф в €3,5 млрд, тобто 0,2% ВВП країни.

У виданні зазначають, що подібна ідея дуже схожа з пропозиціями колишнього міністра фінансів Греції Яніса Варуфакіса, який також пропонував запровадити «паралельну платіжну систему» ​​в своїй країні, адже та мусила теж якимось чином розраховуватися за боргами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua