Сезонний ажіотаж на ринку праці в Україні: кого шукають цього літа


Сезонний ажіотаж на ринку праці в Україні: кого шукають цього літа

Активних роботодавців на ринку праці України в квітні істотно не додалося, повідомляє провайдер комплексних HR-рішень HeadHunter Україна.

Втім, на питання, які саме професії користуються попитом цього літа, експерти відповіли, що очікуваний сезонний приріст продемонстрували HoReCa (готельно-ресторанний бізнес) і сфера туризму. Невелике, але стабільне збільшення кількості вакансій з березня відбувається в транспортній сфері, логістиці, будівельному бізнесі і нерухомості.

“Готелі готуються до майбутнього напливу відвідувачів. В кафе і ресторанах починають працювати літні майданчики, зростає попит на водіїв-експедиторів, працівників складу, ріелторів з нерухомості, в тому числі заміської, будівельників”, – пояснює Юлія Дрожжина, фахівець експертно-аналітичного центру hh.ua.

Менш активно роботодавці шукали випускників – частка вакансій скоротилася на 2%. Це може говорити про те, що приріст в січні-лютому був пов’язаний з виробничою практикою в вишах, вважає Дрожжина.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, за даними експертно-аналітичного центру hh.ua, позитивна динаміка в загальній базі вакансій видна в таких сферах: “IT, телеком”, “Адміністративний персонал”, “Виробництво”.

Менше вакансій було розміщено для фахівців напрямків “Ритейл”, “Банки, лізинг, інвестиції”, “Початок кар’єри, студенти/випускники”. А в порівнянні з квітнем 2018 року знизилася затребуваність представників робітничих професій та фахівців у сфері туризму, спорту та краси.

Онлайн-сервіс для пошуку і розміщення вакансій в сегменті блакитних комірців OLX “Робота” відзначає появу сезонних пропозицій ще з квітня. З усіх пропозицій на літо, які публікувалися з березня, 32% припали на барно-ресторанну сферу, 15% – на роздрібну торгівлю, продаж та закупівлю. У трійку також увійшла робота за кордоном – 12% оголошень про сезонне працевлаштування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua