763
Учасники фінсектору вказали на основні ризики - опитування НБУ
— Казна та Політика
Банки та небанківські фінансові установи вважають стан фінансового сектору задовільним, проте стурбовані станом співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.
Про це свідчать результати “Опитування про системні ризики фінансового сектору”, проведеного Національним банком.
Дві третини опитаних фінансових установ оцінили стан сектору як задовільний, ще 21% – як хороший. На думку більшості респондентів, в найближчі півроку стан сектору не зміниться.
64% респондентів вважають, що на сьогоднішній день загальний рівень ризику в системі середній, а 36% оцінили його як високий.
У третьому опитуванні поспіль респонденти вказали, що найбільше джерело ризику для фінансового сектору – корупція, діяльність правоохоронних органів і судової системи: 57% опитаних відзначили, що це фактор високого ризику, ще 29% вважають високим.
Водночас найбільша частка респондентів (32%) вважає факторами дуже високого ризику політичну і соціальну ситуацію в Україні, а також стан співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями.
Учасники опитування підтвердили це також у відкритих питаннях, уточнюючи, що співпраця з МВФ критично важлива для забезпечення стабільності сектора.
До п’ятірки найбільших факторів ризику для фінансового сектора увійшли:
- корупція, діяльність правоохоронних органів і судової системи;
- політична і соціальна ситуація в Україні;
- стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями;
- стан захисту прав кредиторів і інвесторів, шахрайство і кібернетичні загрози.
Якщо порівняти з результатами попереднього опитування, проведеного в листопаді 2018 року, на думку респондентів, найбільше ризики зросли за такими чинниками політичної і соціальної ситуації в країні і припливу іноземного капіталу (прямих інвестицій) в Україні.
Найсуттєвіше, за їхніми оцінками, це те, що зменшився ризик конкуренції на ринку фінансових послуг.
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною