У разі дефолту валюта припинить надходити в Україну - аналітик Concorde Capital — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У разі дефолту валюта припинить надходити в Україну - аналітик Concorde Capital

Казна та Політика
2818
Оголошення Україною дефолту зупинить потік іноземних інвестицій та істотно ускладнить Мінфіну можливість залучати кошти на внутрішньому ринку.
Таку думку керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій висловив в ефірі Радіо НВ.
«Для держави це був би просто крах. Якщо ми повернемося до того де-факто дефолту, який у нас стався в 2015 році, то всі розуміли, чому Україна змушена домовлятися про нові умови обслуговування іноземного боргу – тому що на нас напали, нас знекровили, частина економіки відпала. Ми дійсно тоді фізично не могли обслуговувати цей іноземний борг. Сьогодні у нас ситуація набагато краща. Наш державний борг відносно ВВП опустився вже до 60%. Наприклад, в США він 100%, навіть більше», – зазначив він.
Паращій додав, що співвідношення держборгу України до ВВП перебуває на цілком прийнятному рівні.
«У цій ситуації, коли у нас в принципі все добре з боргом, з його обслуговуванням, ніхто не очікує, що у нас можуть бути проблеми з обслуговуванням боргу, тобто якщо в 2015 році ми говорили, що не можемо платити і тому дефолт, то зараз єдина причина, чому ми можемо оголосити дефолт, – сказати, що ми не хочемо платити, тобто ми є ненадійним, непередбачуваним партнером», – сказав аналітик.
Він підкреслив, що в такому випадку в Україну не будуть надходити іноземні інвестиції. Країні перестануть давати кредити, «тобто долари в країну не надходитимуть». Крім того, нерезиденти, які за останні півроку інвестували близько 40 млрд грн в облігації внутрішньої держпозики України, почнуть виводити гроші.
Все це позначиться на курсі. У разі виникнення паніки курс зросте до 40-45 грн/$, додав Паращій.
«Якщо всі ці іноземці, які зайшли на 40 млрд гривень з початку року, виставлять ці 40 млрд на ринок, вони не зможуть їх продати. Мінфін за тиждень продає на 4-5 млрд. Позавчора на 1,2 млрд грн продав. Коли з’являться на ринку зайві 40 млрд грн, які панічно хочуть продати, це означає, що наступного вівторка Мінфін вже не зможе розміститися під 16 або 18%, бо на ринку буде дуже багато тих же ОВДП, які іноземці продають за півціни. Щоб Мінфіну розмістити нові облігації, йому доведеться вже не 18% пропонувати, а 35%», – пояснив він.
За матеріалами:
НВ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас