За півроку план держпозик і видатків на погашення боргу зріс на 40 млрд гривень, - Рахункова палата


За півроку план держпозик і видатків на погашення боргу зріс на 40 млрд гривень, - Рахункова палата

У I кварталі річний план державних запозичень та видатків на погашення боргу збільшено на 40 млрд гривень.

Про це під час засідання повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

За його словами, в першому кварталі річний план як державних запозичень, так і видатків на погашення боргу збільшено на 40 млрд гривень, з них план на перший квартал – на 31,5 млрд гривень.

“Уже зараз зрозуміло, що виконання державного бюджету в 2019 році буде непростим. Недоліки планування і прорахунки при підготовці проекту державного бюджету на 2019 рік спонукали Міністерство фінансів вносити зміни в затверджені показники фінансування держбюджету. Загалом у першому кварталі збільшено річний план як державних запозичень, так і видатків на погашення боргу на 40 млрд гривень, з них план на перший квартал – на 31,5 млрд гривень”, – зазначив Пацкан.

Голова Рахункової палати зазначив, що в результаті недонадходжень від державних зовнішніх запозичень план на січень-березень 2019 фінансування державного бюджету з усіх джерел не виконано на 26,5 млрд гривень, або 18%.

Також Пацкан підкреслив, що в першому кварталі план видатків державного бюджету не виконано на 31,4 млрд гривень, або 12%.

Валерій Пацкан повідомив, що одним з найбільших викликів залишається державний борг.

“За зроблені свого часу запозичення доводиться платити все більше. Так, видатки державного бюджету на погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу збільшилися в порівнянні з відповідним періодом попереднього року, в 1,4 рази і склали 128 млрд грн, або 38,4% здійснених в першому кварталі 2019 видатків державного бюджету”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua