Кожному шостому росіянину грошей вистачає лише на їжу - Росстат (інфографіка)


Кожному шостому росіянину грошей вистачає лише на їжу - Росстат (інфографіка)

Майже 15% російських сімей грошей вистачає тільки на їжу, придбання одягу і оплата послуг ЖКГ викликають труднощі.

Про це свідчать дані дослідження “Доходи, витрати і споживання домашніх господарств” за жовтень-грудень 2018 року, оприлюднені Росстатом.

Найвища частка респондентів, чий дохід покриває лише витрати на їжу, серед багатодітних сімей – 28,3%, а також серед сімей, що складаються лише з непрацюючих пенсіонерів, – 30,4%.

48,2% російських сімей грошей вистачає тільки на їжу і одяг, але на товари тривалого споживання (смартфон, холодильник, пральну машину, меблі і т.п.) ресурсів вже бракує.

Найвища частка респондентів, які не можуть дозволити собі товари довготривалого користування, – серед молодих сімей (59,2%) і сімей, що складаються лише з непрацюючих пенсіонерів (57,9%).

Реальні наявні доходи росіян скорочувалися протягом 2014-2017 рр., у IV кварталі 2017 року грошей лише на їжу і одяг вистачало 49,8% сімей. У 2018 році доходи росіян продемонстрували незначне зростання на 0,1%, але за підсумками I кварталу 2019 роки знову скоротилися – на 2,3%. За оцінкою Рахункової палати, реальні доходи росіян у поточному році продовжать скорочення.

Дослідження Росстату охоплює 48 тис. домогосподарств.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua