Нардепи у деклараціях вказали недостовірні відомості на 8,5 млрд гривень (інфографіка)


Нардепи у деклараціях вказали недостовірні відомості на 8,5 млрд гривень (інфографіка)

За результатами повних перевірок декларацій, проведених у 2017 – 2019 роках, встановлено, що народні депутати України у своїх деклараціях зазначили недостовірні відомості на загальну суму 8,5 млрд гривень.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Відомство завершило повну перевірку 110 декларацій, поданих 72 нардепами. З них у 77 деклараціях виявлено недостовірні відомості.

НАЗК направило в Національне антикорупційне бюро для здійснення досудового розслідування 23 обґрунтованих висновки про виявлення ознак кримінальних злочинів. Зокрема, мова йде про декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (стаття 366-1 КК) і незаконне збагачення (до визнання неконституційною статті 368-2 КК).

Зазначено, що 10 обґрунтованих висновків НАЗК за виявленими ознаками кримінальних злочинів у діях народних депутатів: Сергія Дунаєва, Дениса Дзензерського, Вадима Рабиновича, Дмитра Святаша, Вадима Новінського і Сергія Мельничука – НАБУ долучило до матеріалів відповідних кримінальних проваджень.

За повідомленням НАБУ, матеріали за недостовірними відомостями в декларації омбудсмена Людмили Денісової стали підставою для початку досудового розслідування. Також на підставі обґрунтованих висновків про недостовірні відомості в деклараціях Дениса Омеляновича НАБУ розпочало інформаційно-аналітичну роботу.

Ще в 49 деклараціях народних депутатів встановлено недостовірні відомості на суму, що не перевищує 100 прожиткових мінімумів, що не тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua