НКРЕКП оштрафувала "Енергоатом" за переплату до Держбюджету 3 млрд грн


НКРЕКП оштрафувала "Енергоатом" за переплату до Держбюджету 3 млрд грн

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала державне підприємство НАЕК «Енергоатом» на 1,7 млн ​​грн за недотримання в 2017-2018 рр затвердженої регулятором структури тарифу.

Серед порушень відзначено як найбільше – «сума фактично сплаченого податку на прибуток та частини чистого доходу до Державного бюджету протягом 2017-2018 років та І кварталу 2019 року вища рівня, передбаченого структурою витрат, в розмірі 3 059,27 млн ​​грн (без ПДВ)». Про це йдеться в постанові НКРЕКП від 17 травня №797 «Про накладення штрафу на ДП «НАЕК «Енергоатом» за порушення ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та здійснення заходів державного регулювання».

Нагадаємо, що 22 травня Державна фіскальна служба повідомила, що «за результатами фінансово-господарської діяльності один з найбільших виробників електроенергії в Україні – НАЕК “Енергоатом” – задекларував частину чистого доходу до сплати на суму 1,76 млрд гривень, проте в бюджет ці кошти до сих пір не надійшли».

У свою чергу НАЕК «Енергоатом» 23 травня дав роз’яснення щодо повідомлення ДФС, що НКРЕКП виділила в тарифі компанії на 2019 рік на сплату частини чистого прибутку тільки 200 млн грн.

«За останні три роки і перший квартал поточного року до бюджету було сплачено без джерела покриття витрат в тарифі податок на прибуток і частину прибутку державного унітарного підприємства в розмірі 2641,1 млн грн (в тарифі Компанії передбачено 5,978 млрд грн; фактично сплачено – 8,619 млрд грн.). За десять років дефіцит коштів на сплату цих податків становить 8,898 млрд грн», – зазначає ДП “НАЕК “Енергоатом”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua