Експерт назвав причини зниження ставки за депозитами для населення


Експерт назвав причини зниження ставки за депозитами для населення

Середні процентні ставки банків за новими депозитами знизилися на 0,6 п.п. до 11,4% річних, оскільки у українців стає менше обігових коштів на життєві потреби. Відповідно у банків знижується можливість оплачувати своїм вкладникам великі ставки за депозитами.

Таку думку висловив міжнародний економічний експерт, голова ГО “Національний інтерес України” Ігор Гарбарук.

“Одним з істотних факторів є те, що у українців стає менше обігових коштів на життєві потреби. Відповідно у банків знижується можливість оплачувати своїм вкладникам великі ставки за депозитами. Людям потрібні кошти на життя. Насправді, і номінальна заробітна плата, яку нам “намалював” уряд і Держстат, не відповідає дійсності, тобто ми розуміємо, що реальна заробітна плата нижча. Адже, якщо порахувати всіх працюючих в Україні, можна побачити зовсім інші показники, ніж ті, що декларує нам Держстат”, – сказав Гарбарук.

Також, за його словами, людям потрібні гроші, щоб прожити, з іншого боку, спостерігати за зниженням можна буде, коли почнеться сезон відпусток.

“Людям потрібно буде за щось їхати відпочивати, відправляти дітей на відпочинок, відповідно може бути ще зниження рівнів депозитів”, – розповів Гарбарук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua