УЗ витрачає на утримання інфраструктури в 15 разів більше, ніж заробляє на ній


УЗ витрачає на утримання інфраструктури в 15 разів більше, ніж заробляє на ній

Збиткова інфраструктура української залізниці сьогодні становить 45,7% ділянок і сукупно виконує лише 2,1% тоннокілометрової роботи.

Таку заяву зробив директор з економіки та фінансів АТ “Укрзалізниця” Андрій Рязанцев.

Читайте також: Укрзалізниця побудувала свій перший зерновоз

За словами топ-менеджера, висновки аналітичного дослідження з експлуатаційної та економічної ефективності роботи галузі показали, що завдяки цій інфраструктурі “Укрзалізниця” отримує тільки 543 млн гривень, тоді як витрати на її утримання становлять понад 7,8 млрд гривень.

Рязанцев зазначив, що крім інформації про експлуатаційні показники роботи галузі в опублікованому звіті надана статистика про доходи, витрати і фінансовий результат від вантажних перевезень, що буде враховуватися при ухваленні рішень на рівні “Укрзалізниці”.

“Також ці дані дозволяють не тільки в цифрах, але і візуально оцінити обсяг і розташування малодіяльної інфраструктури, яка створює додаткове фінансове навантаження на галузь і рано чи пізно припинить функціонувати без співфінансування з боку держави або місцевої влади”, – заявив Рязанцев.

На його думку, в умовах відсутності фінансування з державного та місцевих бюджетів це є одним з механізмів стримування зростання тарифів на залізничні перевезення.

“Сьогодні для залізниці як ніколи актуальним стає питання збільшення обсягів перевезень саме на малодіяльних напрямках, за відсутності можливості їх оптимізації. Іншим варіантом збереження такої інфраструктури може бути співфінансування з державного і місцевих бюджетів, якщо ділянка має високе стратегічне, оборонне, соціальне значення”, – зазначив топ-менеджер.

Він додав, що представники УЗ аргументують свою позицію і повинні спільно з органами влади вирішити питання малодіяльної інфраструктури якомога швидше, оскільки утримувати її за рахунок “Укрзалізниці” вже немає можливості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua