Ціни на газ в Європі наближаються до 13-річного мінімуму


Ціни на газ в Європі наближаються до 13-річного мінімуму

Ціни на газ в Європі, які безпосередньо впливають на вартість газу для промислових споживачів в Україні, продовжують падати на тлі надлишку газу в ПСГ і активного введення нових потужностей з виробництва ЗПГ. Трохи більше ніж за півроку газові ціни в Європі обвалилася більш ніж удвічі.

Позначається тепла зима, після якої в сховищах залишилося занадто багато газу, відзначають аналітики, передає Сьогодні.

Читайте також: НКРЕКП перевірить, чи припинили облгази донараховувати зайве в платіжки українцям

На головному європейському газовому хабі – TTF в Нідерландах – котирування газових контрактів впритул наблизилися до мінімумів з 2006 року.

Спотові угоди в понеділок, 13 травня, укладалися за 160 доларів за тисячу кубометрів. У Великобританії на хабі NBP газ вже котирується в діапазоні 140-150 доларів за тисячу кубометрів.

Дані Gas Infrastructure Europe підтверджують, що станом на 8 травня європейські ПСГ були заповнені на 50%. Традиційне закачування в літній сезон цього разу на 55 днів випереджає графік 2018 року, а загальний обсяг запасів – на 23 млрд кубометрів вищий, ніж був на ту ж дату рік тому.

Те, що відбувається на європейському ринку – відображення глобальних процесів: в світі стрімко збільшується виробництво скрапленого газу. За оцінкою аналітиків Bloomberg, в 2019 році будуть запущені потужності зі зрідження на 33 млн тонн, тоді як попит зросте лише на 17 млн ​​тонн. Це формує перевиробництво, яке тисне на котирування.

Всі найбільші виробники СПГ також нарощують потужності – Австралія збільшила експорт в 2018 році на 22%, до 69,6 млн т; США – 53%, до 22,7 млн ​​тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua