Більше половини українців віддають перевагу короткостроковим вкладам на вимогу


Більше половини українців віддають перевагу короткостроковим вкладам на вимогу

У січні-березні ставки за гривневими депозитами зростали так само, як у минулому році (+3,5%), причому найбільше – у приватних банках (+7,6%). За рік обсяг депозитів фізичних осіб у національній валюті зріс на 15%, так само, як у попередні два роки.

“У лютому ринкові ставки почали знижуватися, хоча облікова ставка НБУ залишалася стабільною. У результаті на кінець І кварталу середня вартість 12-місячних вкладів фізичних осіб у гривні скоротилася на 0,8 в.п. від пікового значення та на 0,1 в.п. порівняно з початком року до 15,5% річних”, – пояснюється у повідомленні НБУ.

Різниця у відсотках між 6- і 12-місячними депозитами у гривні залишається незначною.

Тим часом відсоткові ставки за новими доларовими депозитами фізичних осіб знизилися з початку року на 0,2 в.п. до 3,4% річних.

“У березні депозити населення дешевшали разом із новими роздрібними кредитами, останні – на 2,7 в.п. до 28,6% річних”, – також зазначено у огляді.

Отримати бонус до депозиту від Finance.ua

Щодо вподобань вкладників зазначається, що більше половини українців віддають перевагу короткостроковим вкладам на вимогу. З початку року частка нових гривневих депозитів строком до 3 місяців становила 52,4%. Загалом строкові гривневі вклади населення зросли на 4%.

Що стосується кредитів, то нові роздрібні кредити у березні дешевшали разом з депозитами населення. Ставка кредитів опустилася на 2,7 в.п. до 28,6% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua