0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Більше половини українців віддають перевагу короткостроковим вкладам на вимогу


Більше половини українців віддають перевагу короткостроковим вкладам на вимогу

У січні-березні ставки за гривневими депозитами зростали так само, як у минулому році (+3,5%), причому найбільше – у приватних банках (+7,6%). За рік обсяг депозитів фізичних осіб у національній валюті зріс на 15%, так само, як у попередні два роки.

“У лютому ринкові ставки почали знижуватися, хоча облікова ставка НБУ залишалася стабільною. У результаті на кінець І кварталу середня вартість 12-місячних вкладів фізичних осіб у гривні скоротилася на 0,8 в.п. від пікового значення та на 0,1 в.п. порівняно з початком року до 15,5% річних”, – пояснюється у повідомленні НБУ.

Різниця у відсотках між 6- і 12-місячними депозитами у гривні залишається незначною.

Тим часом відсоткові ставки за новими доларовими депозитами фізичних осіб знизилися з початку року на 0,2 в.п. до 3,4% річних.

“У березні депозити населення дешевшали разом із новими роздрібними кредитами, останні – на 2,7 в.п. до 28,6% річних”, – також зазначено у огляді.

Отримати бонус до депозиту від Finance.ua

Щодо вподобань вкладників зазначається, що більше половини українців віддають перевагу короткостроковим вкладам на вимогу. З початку року частка нових гривневих депозитів строком до 3 місяців становила 52,4%. Загалом строкові гривневі вклади населення зросли на 4%.

Що стосується кредитів, то нові роздрібні кредити у березні дешевшали разом з депозитами населення. Ставка кредитів опустилася на 2,7 в.п. до 28,6% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування