У КМДА відповіли на заяву про крадіжку проекту моста через Володимирський узвіз


У КМДА відповіли на заяву про крадіжку проекту моста через Володимирський узвіз

Будівництво моста через Володимирський узвіз відбувається за українським проектом, який виконало ТОВ “Проектні системи Лтд” згідно з виграним тендером на проектні роботи.

Про це заявив заступник голови КМДА Олександр Спасибко, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу КМДА.

Читайте також: Швейцарці звинуватили владу Києва в крадіжці проекту моста через Володимирський узвіз

“Ідея поєднання дніпровських схилів не нова і має коріння ще в минулому столітті, коли був облаштований парк “Володимирська гірка”. Тривалий час різні обставини не дозволяли вирішити це питання, і тільки в наш час міська адміністрація впритул зайнялася створенням безперервного пішохідного маршруту від Львівської площі до Печерської Лаври. Зведення пішохідно-велосипедного моста ефектно візуально розкриває панорами Подолу, долини Дніпра і лівого берега столиці”, – розповів заступник голови КМДА.

Він зазначив, що проекти пішохідного моста між двома парками розроблялися ще в 2000-х роках і навіть виносилися на розгляд архітектурно-містобудівної ради.

За словами Спасибка, в 2017 році було видано розпорядження на проектування пішохідно-велосипедного моста і проведено тендер на проектні роботи.

“Що стосується поширеної сьогодні в мережі інтернет інформації про нібито незаконне використання концепції, конструктивних рішень та проекту швейцарської архітектурної компанії для будівництва мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками “Хрещатий” та “Володимирська гірка” в Києві, то я мушу підкреслити, що міська адміністрація як замовник будівництва користується результатом робіт відповідно до проведеного тендеру. Питання, чи дійсно схожа ідея, мають вирішувати архітектори”, – сказав заступник голови КМДА.

Так, в 2013 році відбувся міжнародний архітектурний закритий бліц-конкурс на кращий проект інженерно-архітектурного рішення мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками “Хрещатий” та “Володимирська гірка” в Києві. Після тривалого обговорення конкурсних проектів члени журі так і не змогли віддати перевагу одному проекту і визначити перше місце. Тому два другі місця отримали два проекти: швейцарських і іспанських архітекторів.

У 2017 році міська адміністрація звернулася до швейцарської архітектурної майстерні з пропозицією щодо проектування пішохідно-велосипедного мостового переходу між парками “Хрещатий” та “Володимирська гірка” в обсязі: розробка концепції, здійснення авторського нагляду під час виконання робіт з проектування. Були направлені листи, проведені скайп-конференції і доведені українські цінники на проектні роботи, які, згідно з чинним українським законодавством, використовуються при розрахунку кошторису і проведенні комплексної державної експертизи.

“Від швейцарської компанії надійшла пропозиція на купівлю права використання концепції і надання консультаційних послуг при виконанні робіт з розробки проектної документації в розмірі 200 тисяч доларів, що на той момент складало 5 224 000 грн. З огляду на те, що орієнтовна вартість робіт з проектування згідно з українськими цінників не влаштувала архітектурну компанію, було продовжено роботу і видано розпорядження на проектування. Відповідно до проведеного тендеру маємо розробника проекту, який виграв тендер із сумою 3,8 млн грн і виконано роботи з проектування. Що ж стосується коректування проекту, викликаного необхідністю проектування зміцнення і підпірних стін, витрат на авторський нагляд, то зараз додаткова сума проходить державну експертизу. Отже, даним проектом пропонується вид моста і трасування”, – зазначив Спасибко.

“Зараз ми перебуваємо на фінальній стадії робіт. Новий міст, який з’єднає парк “Володимирська гірка” з Аркою дружби народів, плануємо відкрити до Дня Києва. Проект амбіційний, є знаковим для міста і туристичної інфраструктури і стане справжньою візитною карткою нашої столиці”, – додав Спасибко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:КМДА
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua