Російську нафту забруднили навмисне, щоб приховати розкрадання на $15 тисяч - слідство


Російську нафту забруднили навмисне, щоб приховати розкрадання на $15 тисяч - слідство

Причиною забруднення російської нафти, яку постачали трубопроводом «Дружба» до України, Білорусі та ЄС, стало розкрадання нафти на загальну суму близько 1 мільйона рублів (15 тисяч доларів). Збитки від забруднення лише в Білорусі склали близько 100 мільйонів доларів.

Про це йдеться у повідомленні Слідчого комітету РФ.

Читайте також: У Росії пояснили, як до трубопроводу потрапила брудна нафта

Зазначається, що розкрадання нафти здійснювалося шістьма особами — посадовцями низки російських компаній — у період з серпня 2018 по квітень 2019 року. За цей період вони встигли викрасти нафти на загальну суму щонайменше 1 мільйон рублів (близько 15 тисяч доларів). Для того, щоб приховати розкрадання, вони забруднили цю нафту хлоровмісними сполуками.

Внаслідок забруднення у Росії було приведено у непридатний для експлуатації стан 8 резервуарів з нафтою, а у трубопроводі «Дружба» виявилось 5 мільйонів тонн забрудненої нафти, непридатної для експлуатації. Збитки від постачання забрудненої нафти лише у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.

Довідка Finance.ua:

  • 21 квітня у Білорусі повідомили, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ. Тому Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн.
  • 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
  • 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua