0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Нацбанк викрив факти відмивання грошей за допомогою держоблігацій


Нацбанк викрив факти відмивання грошей за допомогою держоблігацій

Національний банк України (НБУ) виявив низку циклічних фінансових операцій професійних учасників фондового ринку з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), які мали ознаки відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

За результатами таких угод з ОВДП на біржовому ринку 74 фізичні особи (в тому числі 12 публічних) отримали 800 млн грн прибутку, а чотири юридичні особи (у тому числі два нерезиденти) – 95 млн грн прибутку, зазначили в Нацбанку. Водночас, 18 юросіб (у тому числі шість нерезидентів) отримали 919 млн грн збитків.

За оцінками НБУ, за період з 10 січня 2017 року по 4 грудня 2018 року ці брокери уклали на фондових біржах угоди з ОВДП, питома вага яких становить не менше 30% всіх угод з ОВДП на фондових біржах за цей період.

Також повідомляється, що Нацбанк повідомив про встановлені факти Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), яка здійснює нагляд за цими фінустановами, в тому числі з питань протидії відмиванню доходів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика Кримінал
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування