Верховний Суд зупинив виплату Приватбанком 25 млн грн для Коломойського і Боголюбова


Верховний Суд зупинив виплату Приватбанком 25 млн грн для Коломойського і Боголюбова

22 квітня – тобто вже після другого туру президентських виборів – Верховний Суд відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою Приватбанку на рішення Госпсуду м. Києва від 18.12.2018 та постанову Північного апеляційного госпсуду від 06.03.2019 (в справі №910/22722/17), якими було задоволено позов ТОВ “Акватера” (кінцеві бенефіціари – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов) до Приватбанку та вирішено стягнути з відповідача на користь позивача 24,9 млн грн, які ТОВ “Акватера” сплатило для НБУ в рахунок погашення боргу Приватбанку по рефінансуванню.

При цьому Верховний Суд задовольнив клопотання Приватбанку та зупинив виконання рішень судів попередніх інстанцій до закінчення їх перегляду в касаційному порядку.

Суд першої інстанції, задовольняючи позов ТОВ “Акватера”, виходив з того, що ця компанія правомірно реалізувала своє право на виконання взятих на себе відповідно до іпотечного договору №35 від 29.05.2014 зобов`язань щодо погашення заборгованості Приватбанку перед НБУ за кредитним договором №19 від 03.03.2009 шляхом сплати останньому коштів в розмірі вартості переданого в іпотеку майна, адже саме відповідною вартістю обмежуються його зобов`язання щодо такого забезпечення.

Суд апеляційної інстанції визнав безпідставними аргументи Приватбанку, що ТОВ “Акватера” зобов`язалося забезпечувати виконання зобов`язань Приватбанку в розмірі вимог Нацбанку.

“Невиконання боржником [Приватбанком, – ред.] своїх кредитних зобов`язань в повному обсязі не може свідчити про те, що у заставодавця, який належним чином виконав своє акцесорне зобов`язання в межах вартості предмета застави, відсутнє право вимоги до такого боржника.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua