0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів, 18 квітня: про незаконну націоналізацію Приватбанку, ломбарди та субсидії


День фінансів, 18 квітня: про незаконну націоналізацію Приватбанку, ломбарди та субсидії

18 квітня, четвер. Сьогодні суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, як відреагували НБУ, Мінфін і сам ПриватБанк.

Суд визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Сьогодні окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського про націоналізацію ПриватБанку. Суд визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку. Відповідачі не довели, що є підстави визнати ПриватБанк неплатоспроможним.

Як відреагував Нацбанк? У Нацбанку повідомили, що мають намір оскаржити це рышення. “Повернення банку неможливе! Єдиним акціонером банку є народ України, і ми цього не допустимо. Держава витратила, для того щоб цей банк працював, 155 млрд гривень. Це кошти платників податків”, – сказала заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Як відреагував Мінфін? Міністерство фінансів України не згодне з рішенням суду і готується до подання апеляційної скарги. Зазначається, що капітал ПриватБанку мав від’ємне значення, і держава стала гарантом виконання усіх зобов’язань перед клієнтами банку та збереження коштів громадян.

Як відреагував сам банк? Прес-служба банку повідомляє, що визнання процедури націоналізації ПриватБанку незаконною поки що ніяк не вплине на роботу фінустанови. “Банк за будь-яких умов продовжить свою стабільну роботу, як це і було завжди, всі 27 років існування банку”, – йдеться в повідомленні.

Про інші важливі новини четверга:

Переоформлення субсидій. Повторно подавати заяву та декларацію про доходи необхідно 5 категоріям. Річну субсидію перерахують на основі доходів, які були отримані в 3-4 кварталах 2018 року. А допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 років – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

Ломбарди та обмін валюти. Українським ломбардам хочуть дозволити здійснювати валютообмінні операції. Як повідомили в Нацкомфінпослуг, найближчим часом регулятор ініціює спільну зустріч з учасниками ринку і Національним банком, щоб з’ясувати, чи готові до таких ініціатив чиновники і самі ломбарди.

Нові візові правила для Шенгенської зони. Європарламент підтримав запровадження нових правил видачі віз для короткострокового перебування громадян третіх країн в Шенгенській зоні. Так, плату за візу збільшено з 60 до 80 євро. Мандрівники зможуть подавати свої заявки за 6 місяців до запланованої поїздки. Також буде можливість отримувати багаторазові візи і поступово збільшувати строк дії від 1 року до 5 років.

У програмі «Бонус до депозиту» з’явився новий учасник – Альфа Банк. Строк вкладу, ставки за депозитом “Альфа Депозит”, а також умови участі у програмі можна побачити тут.

А також дивіться наше нове відео, куди ще, якщо не у депозити, можна інвестувати гроші українцям:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua