0 800 307 555
0 800 307 555

Україна в аутсайдерах за рівнем вирішення торговельних суперечок


Україна в аутсайдерах за рівнем вирішення торговельних суперечок

Україна залишається серед аутсайдерів світового рейтингу за рівнем вирішення торговельних суперечок.

Наприклад, середній показник виграних антидемпінгових справ для України – 17%. У Росії цей показник становить 25%, у Туреччині – 46%, у Бразилії – 32%. Статистика відображає неефективність державних антидемпінгових заходів, що призводять до хронічних проблем в економіці.

Директор державного підприємства “Укрпромзовнішекспертиза” Володимир Власюк також застережує – Україні потрібно бути вкрай обережною в питанні нарощування державного боргу.

“Ми маємо негативне сальдо торгової кооперації. Ми маємо великі борги, які ми повинні віддавати у валюті. І ми продовжуємо здійснювати зовнішні валютні запозичення. При негативному сальдо торговельних операцій треба бути дуже обережним до нарощування боргу”, – повідомив Власюк на форумі “Промислова політика та гірничо-металургійний комплекс: світовий досвід для України”.

За інформацією ЗМІ, учасниками форуму констатувалося, що в державі відсутня стратегія розвитку промисловості. Як наслідок, Україна відчутно програє багатьом країнам світу, які реалізують чітку промислову політику. При цьому відсутність державного бачення найбільше відчуває саме металургійний комплекс.

Директор аналітичного центру GMK Center Станіслав Зінченко підкреслює: “ГМК забезпечує 30% валютних надходжень від українського експорту. Але у нас немає промислової політики, і нашій державі потрібно включитися в стандарти підтримки промисловості, в стандарти розвитку промисловості, щоб зрозуміти, які конкурентні переваги ми маємо. Тим самим ми можемо включитися в цю конкурентну боротьбу і зайняти своє місце, і зробити знову промисловість фактором зростання економіки України”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:5 канал
Опитування
В Контексті Finance.ua