0 800 307 555
0 800 307 555

Гройсман повідомив, скільки з українського бюджету піде на оплату боргів


Гройсман повідомив, скільки з українського бюджету піде на оплату боргів

Третя частина бюджету України на 2019 рік буде спрямована на погашення державного боргу.

Про це на засіданні уряду 17 квітня заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, Україна поступово виходить із зони ризику, борги стають посильними для економіки, незважаючи на значне боргове навантаження на бюджет в 2019 році.

“Державний борг є надзвичайним тягарем українського бюджету, бюджету українських сімей. Не ми їх брали, але нам їх віддавати. З 1,3 трлн грн бюджету 417 млрд грн, третину бюджету, ми повинні віддати на борги, які не ми створювали. Уявіть, 417 млрд ми могли б віддати на забезпечення пенсій, інфраструктуру, освіту. Щоб вибудувати систему екстреної медицини, наприклад, нам потрібно 11 — 12 млрд грн”, — розповів Гройсман.

Він зазначив, що протягом останніх трьох років реальний ВВП зріс на 8,4%, а держборг скоротився з 79,1% від ВВП до 60,9%.

“Борги стають нам посильними, але потрібно більше часу, щоб їх знизити і знизити вплив на державу. Політика уряду дає можливість утримувати стабільний курс валют. У 2018 році ми забезпечили менше 10% інфляції, а на 2019 рік інфляція буде в районі 7,5%. Це найнижчий показник за останні 5 років. Прибутковість українських сімей буде більш стабільною”, — запевнив голова уряду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua