0 800 307 555
0 800 307 555

Тарифи на газ в Україні вже можна знизити: Кістіон пояснив ситуацію


Тарифи на газ в Україні вже можна знизити: Кістіон пояснив ситуацію

Реформа ринку газу в Україні дає перші позитивні результати – склалася сприятлива ситуація як для бізнесу, так і для населення, а ціни на газ для споживачів можуть знизитися.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон після того, як в “Нафтогазі” відзначили, що не можуть виконати постанову Кабміну про зниження вартості газу для населення, передає Сьогодні.

“В Україні відбувається демонополізація ринку газу. … Вперше у споживачів, які не задоволені співпрацею зі своїм постачальником газу, з’явилася можливість перейти до іншого, який на конкурентних умовах має можливість і право запропонувати більш низьку ціну”, – зазначив Кістіон.

За його словами, населення має право платити менше, коли газ на ринку дешевшає.

“Газ дешевшає, населення має право теж платити менше. Щоб монополіст не перешкоджав вільному ринковому ціноутворенню, уряд зобов’язав НАК “Нафтогаз України” продавати газ з урахуванням цінових трендів, тобто дешевше. Якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, “Нафтогаз” зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, яка визначається як “середньоарифметична ціна газу, за якою компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови попередньої оплати”. Якщо ціна для промисловості зростає, “Нафтогаз” повинен продавати газ для населення за граничною ціною”, – пояснив Кістіон.

На думку чиновника, вже платіжки за травень можуть бути істотно нижчими.

“Постачальник, який скористається сприятливою кон’юнктурою на газовому ринку, матиме вигоду не тільки в короткостроковій, але і в довгостроковій перспективі. Адже саме населення є найбільшим споживачем газу в Україні”, – зазначив Кістіон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Опитування
В Контексті Finance.ua