0 800 307 555
0 800 307 555

У Нацбанку окреслили методи вирішення проблеми держборгу


У Нацбанку окреслили методи вирішення проблеми держборгу

Україна в 2019 році має витратити на погашення та обслуговування держборгу майже третину держбюджету, тому щоб ці витрати були посильні, країні слід продовжувати співпрацю з МВФ.

Про це голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у Facebook.

“Боргова проблема багатоаспектна, немає універсальних рецептів її розв’язання. Ситуацію можна вирішити обмеженою кількістю варіантів….По-перше, необхідне продовження співпраці з МВФ та іншими офіційними кредиторами України, щоб погасити пікові платежі по валютній частині держборгу. Та й ніде правди діти, у вітчизняній практиці стало правилом починати і доводити до завершення реформи саме під тиском МВФ. По-друге, погоджуся з думкою керівника Мінфіну – нам доведеться позичати на ринках. Можливо, припинення циклу підвищення ставки ФРС дозволить це зробити на більш прийнятних умовах. По-третє, цифри дуже важливі, але борг – це структурна невідповідність між вхідними та вихідними ресурсами. Тому важливою є правильна траєкторія боргового навантаження”, – написав Данилишин.

Він зауважив, що у цьому зв’язку важливе значення має дотримання чітких позицій щодо незалежності НБУ. “Недотримання, ким би то не було, принципів незалежності НБУ з великою імовірністю стане відправною точкою для поширення панічних настроїв та відпливу капіталу. Порушення зобов’язання щодо забезпечення незалежності НБУ, яке є одним з наріжних каменів програм з МВФ, буде сприйматися як сигнал можливого припинення співпраці МВФ”, – зазначив голова Ради НБУ.

Данилишин написав, що на погашення та обслуговування держборгу в бюджеті 2019 року передбачено 418 млрд гривень, це майже третина держбюджету. Пікові виплати є і в середині поточного року, вони припадають на травень і вересень, коли за зовнішнім боргом і валютним ОВДП потрібно буде сплатити по 1,7 млрд доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua