0 800 307 555
0 800 307 555

У Нафтогазі нагадали, наскільки з 1 травня може зрости газ для населення


У Нафтогазі нагадали, наскільки з 1 травня може зрости газ для населення

НАК “Нафтогаз України” заявляє, що продовжує дотримуватися чинної урядової постанови № 867, якою на компанію покладено спецзобов’язання: якщо документ не буде скасовано, з 1 травня ціна газу для населення зросте.

Про це сказав директор дивізіону “Газ” НАК “Нафтогаз України” Андрій Фаворов.

“Ми будемо змушені дотримуватися чинної постанови №867, якою на нас покладено спецзобов’язання. Але наша позиція залишається незмінною. НАК вважає, що газ має продаватися за ринковою ціною, яку визначає попит і пропозиція. Цей рівень може бути як вищий ціни, встановленої Кабміном, так і нижчий”, – сказав Фаворов.

Він уточнив, що чинна урядова постанова № 867 від 19 жовтня минулого року, якою на Нафтогаз покладено спецзобов’язання, визначає, що з 1 травня ціна на газ має бути підвищена до 7,2 тис. грн за тисячу кубометрів (на даний момент вона становить 6235,5 грн без ПДВ і транспортування).

“Також цей документ передбачає прив’язку цін для побутових споживачів до цін для комерційних клієнтів з 1 січня 2020 року і повне скасування режиму ПСО з 1 травня 2020 року. Це, нагадаю, один з пунктів домовленостей нашої країни з Міжнародним валютним фондом”, – розповів Фаворов.

Представник НАК нагадав, що в березні ціна газу на зовнішньому ринку впала, і до кінця першого кварталу вартість його закупівлі виявилася нижчою поточного рівня ціни ПСО.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua