0 800 307 555
0 800 307 555

Комп'ютер зробив перший крок для створення синтетичної форми життя


Комп'ютер зробив перший крок для створення синтетичної форми життя

Група вчених з Швейцарського федерального технологічного інституту в Цюріху (Swiss Federal Institute of Technology, ETH Zurich) створила перший в своєму роді генетичний код живого організму, повністю згенерований за допомогою комп’ютера і спеціальної програми.

Цей абсолютно новий геном, який отримав назву Caulobacter ethensis-2.0, був побудований шляхом очищення, спрощення та переробки природного генетичного коду бактерій виду Caulobacter crescentus.

Поки цей геном існує лише у вигляді довгого ланцюжка синтетичної ДНК, не впровадженої усередину живого організму, він, по суті, є лише першим кроком на шляху до створення повністю синтетичних форм життя.

Понад десятиліття тому група вчених-генетиків, очолювана Крейгом Вентером (Craig Venter), створила першу “синтетичну бактерію”, яка мала цифрову копію геному бактерій Mycoplasma mycoides.

Цей штучний геном був впроваджений в живі клітини бактерій, які виявилися не тільки життєздатними, але навіть зберегли функцію ділення і розмноження. Нові дослідження базувалися на дослідженнях десятирічної давності, але якщо більш ранні дослідження можна назвати використанням “римейку” оригінальної ДНК, то в нових дослідженнях використовується “ремікс” ДНК, який повинен працювати більш ефективно, ніж оригінальний генетичний код.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua