0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти пояснили стрибки курсу долара після першого туру виборів


Експерти пояснили стрибки курсу долара після першого туру виборів

На валютному ринку спостерігається нетипова для цієї пори року висока волатильність, коли курс то зростає, то падає.

Як зазначив начальник відділу продажів казначейських продуктів “ОТП Банку” Юрій Крохмаль, перед першим туром виборів спостерігався підвищений попит на валюту, через що курс долара перевищив позначку 27 грн/долар. Це, в свою чергу, знову повернуло попит на гривневі папери Міністерства фінансів з боку нерезидентів-інвесторів. Через це пропозиції валюти стало більше.

За минулий тиждень Нацбанк викупив з ринку 118,4 млн, що також допомогло зменшити курсові коливання, підтвердив керівник підрозділу з корпоративного аналізу групи ICU Олександр Мартиненко.

Поки, на думку Мартиненка, президентські вибори не мають негативного впливу на валютний курс. Це відповідає базовому сценарію аналітиків ICU, уточнив він. “Більше того, схоже, що іноземні інвестори поки спокійні, оскільки вони знову активізувалися на ринку гривневих ОВДП. За минулі три тижні вони наростили свій портфель гривневих ОВДП на 8 млрд грн, включаючи 2,5 млрд грн за тиждень після першого туру виборів”, – каже Мартиненко.

Втім, інвестори, які заводять в країну долари для купівлі гривневих облігацій, не сильно впливають на ситуацію на валютному ринку, вважає керівник аналітичного департаменту ІК Concorde Capital Олександр Паращій. “Якщо ми подивимося на поведінку гривні до долара в минулому і позаминулому році, зараз тенденція схожа. Швидше за все, тут позначаються суто ринкові чинники – експорт та імпорт. Зараз ситуація на зовнішніх ринках для нас сприятлива”, – пояснив Паращій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua