0 800 307 555
0 800 307 555

У ЄС вважають, що Україна може позбутися економічної залежності від транзиту газу


У ЄС вважають, що Україна може позбутися економічної залежності від транзиту газу

В Єврокомісії вважають, що Україна здатна позбутися економічної залежності державного бюджету від платежів за транзит російського газу в країни ЄС і стати міжнародним гравцем на енергетичному ринку завдяки своєму потенціалу.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Директор з питань внутрішнього енергетичного ринку головного директорату “Енергетика” Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт прокоментував слова виконавчого директора НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка про те, що в разі введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2” транзит російського газу по території України більше не потрібний, що призведе до того, що український бюджет втратить близько 4% ВВП.

“Що я хотів би сказати Україні, пан Вітренко згадав про фінансовий аспект: так, нам потрібен транзит, і ми будемо робити все, що в наших силах, щоб зробити цей транзит (через Україну. – Ред.) якомога більш довгостроковими, але я б також сказав українській стороні – не будуйте ваше економічне майбутнє на транзитному контракті з Росією. Концентруйтеся на ваших власних сильних боках в енергетичній системі, тому що у вас в Україні є величезний потенціал стати справжнім міжнародним енергетичним експортером, енергетичним гравцем з ресурсами, які у вас є”, – зазначив Борхардт.

За його словами, в Україні вже “багато робиться, щоб збільшити видобуток газу. “Ви повинні також думати, щоб у середньостроковій перспективі позбутися фінансової та економічної залежності від транзиту. Думайте про українське майбутнє в енергетичній системі, тому що у вас є потенціал стати незалежними від Росії”, – каже представник Єврокомісії.

Розповідаючи про стан відносин ЄС з РФ в питаннях постачання енергоносіїв, він констатував, що європейській стороні “не вистачає взаємодії за нашим власним інтересом”.

“Що ми бачимо в нинішніх відносинах з Росією в енергетичному секторі в цілому, так це те, що є монолітний блок з російської сторони, заснований виключно на російському інтересі. Це не те, що ти можеш очікувати від переговорів, де інтереси повинні бути збалансованими. Ми багато разів говорили російській стороні, що вони повинні враховувати наші інтереси”, – додав Борхардт.

Він переконаний: Росія повернеться до переговорів про транзит газу через Україну до 2020 року, адже газопровід “Північний потік-2” не запрацює ще 2-3 роки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua