0 800 307 555
0 800 307 555

Банкам необхідно до кінця року сформувати частину буфера консервації капіталу - НБУ


Банкам необхідно до кінця року сформувати частину буфера консервації капіталу - НБУ

Банкам необхідно забезпечити до 1 січня 2020 року наявність сформованого буфера консервації капіталу в розмірі 0,625%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте також: Обсяг рефінансування банків впав до 13,2 млрд грн

“Національний банк нагадує банкам про необхідність забезпечити до 01 січня 2020 року наявність сформованого буфера консервації капіталу в розмірі 0,625%. Саме такий обсяг буфера стане обов’язковим для кожного банку на першому етапі процесу запровадження буфера консервації капіталу, що розпочинається з 2020 року”, – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначили, що у подальшому розмір буфера буде щороку поетапно збільшуватися, поки не досягне 2,5% від 01 січня 2023 року.

Формування відповідного буфера забезпечить створення банками в некризовий період запасу капіталу понад мінімальні вимоги для поглинання можливих втрат, які виникають в умовах загального економічного спаду, без порушень нормативу достатності капіталу в майбутньому. Цей інструмент сприятиме досягненню цілей стратегії забезпечення фінансової стабільності Національного банку через посилення спроможності банків поглинати збитки.

Буфер формується тими самими інструментами, що й основний капітал банків. Це означає, що з урахуванням вимог до формування буфера, значення показника нормативу достатності основного капіталу (Н3) станом на початок 2020 року має становити щонайменше 7,625%.

У НБУ зауважують, що згідно з даними на 1 березня 2019 року всі платоспроможні банки мають достатньо капіталу, щоб забезпечити дотримання вимог щодо формування буфера консервації капіталу на рівні 0,625%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua