0 800 307 555
0 800 307 555

Роздача ''бебі-боксів'' в Україні: адвокат розповів про махінації


Роздача ''бебі-боксів'' в Україні: адвокат розповів про махінації

У закупівлі наборів для новонароджених відбуваються махінації, як і скрізь, де держава щось купує. У тендерах державних замовників відбуваються різного роду зловживання, зокрема й те, що участь у конкурсах беруть не виробники товарів, а посередники.

Таку думку озвучив адвокат, голова Центру сімейно-правових відносин Олег Простибоженко. Він зазначив, що перспектива розслідування зловживань у закупівлі “бебі-боксів” залежить від політичної волі довести цю справу до логічного завершення.

“Це також залежить і від того, наскільки активно буде прокуратура цим займатися і наскільки у правоохоронців буде бажання розслідувати справу, оскільки у нашій державі трапляються такі випадки, коли не хочуть розслідувати і формально питання не закривають. Там, де держава щось купує, завжди буде привід для махінацій. Завжди знаходяться особи, які щось приписують, продають дорожче. Ще один спосіб зловживань — це взяти товар дешевше, але виставити його дорожчим. При цьому там можна і маркування змінити і підробити. Виробник може не брати участь у конкурсі, там змагаються посередники”, — сказав він.

За словами Простибоженка, зловживання у тендерах важче доводити, ніж якісь інші злочини. Адвокат запевняє, що основне доведення в даному разі лягає на дотримання процедур публічних закупівель.

“Якщо процедуру було дотримано, органи потрапляють у незручне становище, тому що насправді ринкова ціна була така, яка склалась на той час. Доводити зловживання в тендерах набагато важче, ніж доводити інші злочини, оскільки очевидно, що має бути більше доказів”, — додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua