0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ до травня розкриє механізм застосування санкцій щодо фінмоніторингу


НБУ до травня розкриє механізм застосування санкцій щодо фінмоніторингу

Національний банк України (НБУ) до травня оприлюднить проект порядку застосування санкцій до банків – порушників законодавства з фінансового моніторингу.

Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій.

“Банки валютного контролю трохи побоюються. І ми розуміємо ці побоювання. Тому до кінця місяця маємо намір опублікувати порядок застосування санкцій НБУ до банків, які порушують законодавство з точки зору фінансового моніторингу”, – сказав він, виступаючи під час організованої Центром економічної стратегії дискусії “Чи наблизила валютна лібералізація Україну до вільного руху коштів з ЄС?” в Києві в середу.

За словами О.Чурія, документ буде містити механізм прийняття рішень щодо санкцій: як відбуваються перевірки і приймаються висновки щодо них, а також як банкам оскаржити ці висновки, якщо вони з ними не згодні.

“Ми хочемо створити і показати прозорий механізм застосування санкцій, що існує система комітетів, що це не вирішення однієї людини – глави НБУ чи його заступника. Ця система комітетів ухвалює рішення на підставі інформації, отриманої в ході перевірок”, – підкреслив він.

Він також анонсував подальші ослаблення на валютному ринку, зокрема, скасування обов’язкового продажу валюти, скасування лімітів на максимальну суму репатріації дивідендів за кордон, а також обмеження у видачі кредитів у гривні для купівлі валюти.

“Це ті обмеження, які ми плануємо знімати в першу чергу… А інші обмеження, як зняття лімітів на інвестиції за кордон для компаній і фізичних осіб, зняття обмежень по термінах розрахунків за експортно-імпортні операції – вони жорстко прив’язані до кроків, які має зробити парламент для ухвалення пакету законопроектів BEPS, обміну податковою інформацією. Якби ми сьогодні зняли ці обмеження, то отримали б значний відтік капіталу за кордон”, – прокоментував він.

У свою чергу, глава офісу Націнвестради Юлія Ковалів, коментуючи перебіг імплементації закону “Про валюту”, рекомендувала Нацбанку максимально швидко і відкрито пройти трансформаційний період впровадження нових законодавчих норм.

“З одного боку, багато відповідальності перекладено на фінансові установи, в першу чергу, з фінмоніторингу. З іншого боку, ми іноді бачимо неготовність або побоювання фінансової системи приймати ці рішення. У результаті – приватний бізнес не отримує очікуваного поліпшення, а навпаки, банки для перестраховки починають вимагати від клієнтів ще більше документів і довідок, що дає бізнесу відчуття, мовляв, замість дерегуляції ще більше посилилася регуляція. У зв’язку з цим у мене невеличке прохання до НБУ: скоординувати своє єдине бачення”, – сказала вона.

“Ми чуємо від фінансових установ, що одне бачення (законодавства про валюту – ІФ) у “контрольного” крила НБУ, яке відповідає за фінансовий моніторинг… а інше – у другого крила”, – додала Ю.Ковалів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua